Rekreacja · 29 marca 2021

Windsurfing na Mazurach jako ciekawy pomysł na wakcje

Wielu rodziców marzy o tym, by ich dziecko polubiło ciekawe sporty wodne i mogło spędzać wakacje aktywnie, z dala od smartfonów, komputerów i innych pożeraczy czasu, które nie wpływają na zdrowie ani lepszą kondycję potomka. Z tego powodu coraz chętniej zapisują dzieci na wyjazdy sportowe, które uczą dziecko nowej dyscypliny i jednocześnie pozwalają na aktywną zabawę w gronie rówieśników. Dobrym pomysłem na start mogą być np. popularne półkolonie windsurfingowe w Olsztynie.

Jak wybrać półkolonie z nauką windsurfingu?

Podczas sprawdzania ofert na półkolonie rozwijające dziecięce umiejętności poruszania się na wodzie warto zwrócić uwagę na te, które poza nauką windsurfingu oferują również zajęcia z pływania kajakiem oraz naukę pływania wpław. Dla dzieci będzie to zawsze duże urozmaicenie zajęć i pozwoli im się zetknąć również z innymi wodnymi dyscyplinami, które w przyszłości mogą stać się ich ulubionymi.

Warto sprawdzić także, jakie doświadczenie ma zespół instruktorów prowadzących półkolonie windsurfingowe i czy zajmuje się tym z powodzeniem od lat, czy też może dopiero rozpoczyna swoją działalność. Im większe doświadczenie trenerów windsurfingu tym lepiej, bo dzięki ich wskazówkom i praktyce dzieci będą przyswajały wiedzę lepiej, szybciej i w bezpieczny sposób, który podczas lekcji na wodzie jest absolutnie priorytetowy. Wśród popularnych ofert takich wyjazdów na Mazurach dużym uznaniem cieszy się propozycja firmy https://windsurfing.olsztyn.pl/polkolonie-windsurfingowe/, której instruktorzy pływania są wykwalifikowanymi trenerami sportów wodnych, a dodatkowo na bezpieczeństwem dzieci czuwają osobno opiekunowie i wychowawcy.

Przemyślany wybór organizatora w kategorii półkolonie windsurfing zapewni rodzicom pewność, że ich dzieci będą pod czujnym okiem fachowców, a dzięki temu nauczą się mnóstwa ciekawych rzeczy i będą mogły ćwiczyć swoje umiejętności wraz z grupą rówieśników.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Warto pamiętać, że półkolonie sportowe to nie tylko nauka ale i świetny sposób na utrzymanie kondycji dziecka na wysokim poziomie oraz realny wpływ na zdrowie maluchów. Długie zabawy ruchowe nad wodą wpływają korzystnie na krążenie krwi, układ oddechowy i odpornościowy dzieci, co w okresie zimowym owocuje mniejszą podatnością na choroby i przeziębienia. Półkolonie windsurfing to także stały kontakt dziecka ze świeżym powietrzem i zajęciami prowadzonymi na wodzie – z dala od miejskich czynników alergennych i wszędobylskiego internetu, który zabiera dzieciom czas i często również wiele godzin dzieciństwa, które można byłoby wykorzystać o wiele lepiej.

Ważną zaletą wyjazdów windsurfungowych z Olsztyna na pobliskie jeziora mazurskie jest również ich elastyczność czasowa. Na większości półkolonii zajęcia odbywają się pod poniedziałku do piątku i po każdym cyklu dziennym można zabrać dziecko do domu. Tą możliwość często wykorzystują rodzice pracujący zawodowo, którzy w okresie wakacji nie mają co zrobić z dzieckiem podczas własnej pracy, a chcieliby zapewnić mu maksymalne wykorzystanie dni wolnych od szkoły.